O mnie / Über mich

Webseite Margarita

Jestem absolwentką psychologii i filologii germaǹskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Odbyłam także 4-letnie specjalistyczne szkolenie w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Ukończyłam także kurs podstawowy w zakresie psychoterapii skoncentrowanej na przeciwprzeniesieniu wg Otto Kernberga w International Psychoanalytic University w Berlinie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej i stosuję się do Kodeksu Etyki Psychoterapeuty Psychodynamicznego: http://psychodynamika.pl/kodeks-etyki-psychoterapeuty/. Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywałam w Niemczech na oddziałach psychosomatyki: w klinice rehabilitacyjnej Dr.Lauterbach w Bad Liebenstein oraz w Miejskiej Klinice w Görlitz. Pracowałam także jako psycholog w ośrodku DRK Kur- und Gesundheitszentrum GmbH w Jonsdorf, gdzie zajmowałam się diagnostyką, poradnictwem psychologicznym oraz psychoedukacją w obszarze wczesnej relacji matka-dziecko. Aktualnie pracuję w Urzędzie ds. Zdrowia (Gesundheitsamt) w obszarze psychiatrii środowiskowej (Sozialpsychiatrischer Dienst) w Görlitz.
Zawodowo interesuję się także psychoanalizą w ujęciu transkulturowym i posiadam doświadczenie w pracy z osobami doświadczającymi różnorakich problemów związanych z emigracją m.in. z adaptacją oraz przejawiającymi problemy rozwoju tożsamości.

Regularnie biorę udział w konferencjach i szkoleniach w Polsce oraz w Niemczech. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego. W uzasadnionych przypadkach współpracuję z lekarzem psychiatrą.

 

Ausbildung:

  • Germanistik an der Universität in Wroclaw (Magisterstudium)
  • Psychologie an der Universität in Wroclaw (Magisterstudium)
  • Ausbildung zum Psychologischen Psychotherapeuten in Krakauer Zentrum für Psychodynamik (aktuell: fortgeschritten, auf dem Weg zur Approbation)
  • Grundkurs Übertragungsfokussierte Psychotherapie (TFP) der Borderline Störungen an der International Psychoanalytic University Berlin

Klinische Tätigkeiten:

  • Rehabilitationsklinik Dr. Lauterbach in Bad Liebenstein, Abteilung für Psychosomatik und Psychotherapie
  • Städtisches Klinikum Görlitz, Klinik für Psychosomatische Medizin und Psychotherapie
  • DRK Kur- und Gesundheitszentrum GmbH in Jonsdorf
  • Gesundheitsamt, Sozialpsychiatrischer Dienst in Görlitz

Mitgliedschaften:

  • Polnische Gesellschaft für Psychodynamische Psychotherapie

Meine beruflichen Interessen umfassen transkulturelle Psychoanalyse und Psycholiguistik.
Im Sinne der Qualitätssicherung lasse ich mich regelmäßig superviedieren und in begründeten Fällen arbeite ich mit dem Psychiater zusammen.